Většině bytových domů se vyplatí pořídit si bateriové uložiště. S ohledem na denní profil spotřeby a velikost instalace. Baterie je totiž schopná z velké části vykrýt spotřebu domu i v době, kdy slunce nesvítí a panely tedy nevyrábějí žádnou energii. Pokud naopak panely vyrábí velké množství energie, tak kromě vykrytí spotřeby domu nabíjí právě baterii.

Doporučené komponenty fotovoltaické elektrárny pro bytový dům

Bezpečnostní prvky FVE

Dále doporučujeme často opomíjené bezpečnostní prvky včetně požárního zabezpečení. Ikdyž obecně jsou nyní fotovoltaické systémy v tomto ohledu již velice bezpečné, stále je potřeba myslet i na málo pravděpodobné scénáře a zajistit si tak klidné spaní. Automaticky s instalacemi montujeme takzvané „nouzové tlačítko“. V případě požáru domu se tímto tlačítkem vypne přísun energie z panelů do střídačů a tím se elektrárna vyřadí z provozu. Kromě toho doporučujeme i montáž i takzvaných „fireballů“. Ty jsou umístěny většinou nad střídačem. V případě požáru tyto firebally explodují se svým obsahem, který tvoří hasící prášek.

Kontrola střechy pro instalaci fotovoltaiky

Samozřejmostí by měl být i posudek střechy statikem. Tím se zaručí, že veškeré zařízení, které budeme na váš dům instalovat, vaše střecha bez problému unese, a nehrozí tak například kolaps konstrukce vlivem dlouholetého přetížení. Všechno samozřejmě vyřídíme v rámci naší služby na klíč.